סטטיסטיקה מתקדמת, עונה סדירה, עונת 2026-27
# קבוצה מש' ORtg DRtg NetRtg PIE eFG% TS% Poss Pace
1 מכבי ת"א 1 156.3 121.1 35.2 63.3% 74.7% 76.6% 76.8 76.8
2 הפועל י-ם 1 128.8 96.6 32.2 69.5% 62.1% 66.2% 71.4 71.4
3 מכבי אשדוד 1 106.0 86.5 19.5 57.1% 47.9% 50.0% 71.7 71.7
4 הפועל ת"א 1 124.6 107.6 17.1 61.4% 54.2% 57.9% 76.2 76.2
5 מכבי רמת גן 1 116.0 103.0 13.0 59.5% 52.2% 57.0% 76.7 76.7
6 הפועל אילת 1 112.7 101.3 11.4 50.0% 55.6% 59.1% 79.0 79.0
7 קריית אתא 1 107.8 106.6 1.3 50.0% 54.9% 58.3% 79.7 79.7
8 הפועל העמק 1 106.6 107.8 -1.3 50.0% 50.0% 55.2% 79.7 79.7
9 ראשון לציון 1 101.3 112.7 -11.4 50.0% 54.8% 57.2% 79.0 79.0
10 בני הרצליה 1 103.0 116.0 -13.0 40.5% 49.2% 52.0% 76.7 76.7
11 הפועל ב"ש 1 107.6 124.6 -17.1 38.6% 50.0% 51.4% 76.2 76.2
12 נס ציונה 1 86.5 106.0 -19.5 42.9% 38.1% 43.7% 71.7 71.7
13 הפועל חולון 1 96.6 128.8 -32.2 30.5% 46.0% 49.7% 71.4 71.4
14 גליל עליון 1 121.1 156.3 -35.2 36.7% 57.7% 59.9% 76.8 76.8

ORtg (Offensive Rating) - מספר הנקודות שהשחקן/הקבוצה מייצרים לכל 100 פוזשנים.

DRtg (Defensive Rating) - מספר הנקודות שהקבוצה סופגת לכל 100 פוזשנים בזמן שהשחקן על המגרש. נמוך יותר = טוב יותר.

NetRtg (Net Rating) - ההפרש בין ה-ORtg ל-DRtg. ערך חיובי מצביע על יתרון של הקבוצה בזמן שהשחקן על המגרש.

Usg% (Usage Percentage) - אחוז הפוזשנים ההתקפיים של הקבוצה שבהם השחקן היה מעורב באופן ישיר בסיום המהלך.

PIE (Player Impact Estimate) - אחוז התרומה הסטטיסטית של השחקן מתוך סך התרומה הסטטיסטית במשחקים שבהם שיחק.

eFG% (Effective Field Goal Percentage) - אחוז הקליעה האפקטיבי מהשדה, המשקלל את הערך הנוסף של זריקות לשלוש.

TS% (True Shooting Percentage) - מדד ליעילות הקליעה הכוללת, המשקלל זריקות לשתיים, שלשות וזריקות עונשין.

Poss (Possessions) - אומדן למספר הפוזשנים בממוצע למשחק.

Pace - אומדן למספר הפוזשנים של הקבוצה ל-40 דקות משחק. הארכות מתוקננות בחישוב.

* כל הערכים הם נתונים עונתיים, מחושבים כיחס של סכומי העונה
* ORtg ו-DRtg האישיים מחושבים לפי מודל דין אוליבר
* קיים מינימום של 50% מהמשחקים ולפחות 10 דקות בממוצע למשחק לכניסה לטבלה